Get Adobe Flash player

Aktualności projektu

Baza NGO

O nas w mediach

Kompendium wiedzy

Galeria zdjęć

Ogłoszenia

Wyszukiwarka

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie? Zapisz się na newsletter!

Konferencja LGD pt. „Krajna nad Notecią – Dziś i jutro”.

„Krajna nad Notecią – Dziś i jutro” pod takim hasłem 18 lutego 2013r. w regionalnym Centrum Sadownictwa w Pobórce Wielkiej Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią” , z którą mamy podpisaną umowę współpracy, zorganizowała konferencję. Głównym tematem konferencji był stan wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią”. Na konferencję tę zaproszeni byli przedstawiciele organizacji pozarządowych, wójtowie i sołtysi, wicestarosta złotowski i pilski, a także członkowie Zarządu Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciel Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Naczelnik Wydziału LEADER Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pracownik CIiWOP Marta Grocka.

Konferencja rozpoczęła się uroczystym powitaniem wszystkich obecnych przez Prezesa Zarządu LGD Karola Jagodzińskiego, który nas na koniec powiedział „spotykamy się dzisiaj, by rozpocząć marzenia na nowo, ponieważ nie wszystkie udało się wcześniej zrealizować”.

Powitanie gości przez Prezesa LGD Pana Karola Jagodzińskiego

Jako pierwszy przedstawił raport za okres 01.01.2009-12.31.2012 Pan Ireneusz Krupka, ekspert LSR, odnośnie stanu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Krajna nad Notecią”. Następnie głos zabrał dyrektor LGD Pan Paweł Michalski, który zaprezentował dobre praktyki Stowarzyszenia LGD  "Krajna nad Notecią" poprzez prezentacje zrealizowanych projektów przez beneficjentów. Przedstawił materiał zdjęciowy z zorganizowanych przez Stowarzyszenie LGD "Krajna nad Notecią"   imprez promocyjno-kulturalnych oraz  wyjazdy studyjne w ramach działania: " Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania nabywanie umiejętności i aktywizacja". Na konferencji głos zabrała także Pani Emilia Dunal Dyrektor Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, zaprezentowała stan wdrażania Programu LEADER w Wielkopolsce.

Uczestnicy konferencji zostali zapoznani przez Pana Adama Futymski, Eksperta od wdrażania Osi LEADER i nowego okresu programowania, z prezentacją pt.: "Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność- nowy instrument polityki strukturalnej" oraz "Lokalne Grupy Działania w okresie 2014-2020". Przedstawiono także temat przez Pana Ryszarda Kamińskiego Ekspert od wdrażania Osi LEADER i nowego okresu programowania,  związany z LGD w okresie 2014-2020.

Na konferencji przygotowane było stoisko promocyjne, na którym zaprezentowane były obrazy wykonane ręcznie przez rzeźbiarzy z gminy Łobżenica; zegary i rzeźby wykonane przez  Pana Alojzego Kuligowskiego - Rzeźbiarz z Gminy Białośliwie.

  

Dla wszystkich uczestników szkolenia LGD przygotowało materiały konferencyjne oraz pamiątkę z logo LGD.

Gratulujemy Lokalnej Grupie Działania „Krajna nad Notecią” dotychczasowych wyników w okresie 2009-2012 i życzymy równie owocnej i efektywnej pracy.

 

Marta Grocka

Doradca ds. NGO

Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Złotowie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 67 263 59 17

 

Galeria Centr

Strona współfinansowana przez EFS